Pokud mezi drahokamy představuje slovenský opál Harlekyn největší drahý opál Evropy, tak mezi současnými odrůdami máku představuje MS HARLEKYN jednu z nejproduktivnějších odrůd z hlediska úrodnosti semene.

Novinka MS HARLEKYN nabízí nejenom špičkovou úrodu semene, ale také dobrý zdravotní stav a plastičnost. Odrůda ve zkouškách ÚKZÚZ dosáhla rekordní úrody semene 2,11 t/ha (rok 2016) a 2,24 t/ha (rok 2015). Umístila se tak na prvním místě ve zkoušeném sortimentu odrůd. Výnos tvoří vyrovnanou hustotou prostou a větším počtem semen v makovici s vysokou HTS. 

MARATÓN 

Vhodný do všech výrobních oblastí. V tomto lze hledat jeho dobré vlastnosti v méně příznivých pěstitelských podmínkách. Odrůda je přizpůsobivá půdním a klimatickým podmínkám. Má vysoký výnosový potenciál. Pojmenování odrůdy šlechtitele bylo odvozeno od „běhu na dlouhou trať“.

 OPAL

Velmi plastické odrůda. Dlouhodobě poskytuje velmi vyrovnané výsledky. Hodí se do všech výrobních oblastí. Má dobrou odolnost proti helmintosporióze a plísni makové. Celkově má odrůda vysokou rezistenci proti účinku herbicidů. Velice rozšířená odrůda v ČR. 

MAJOR

Odrůda vhodná do nejpříznivějších výrobních oblastí, v případě že je běžný průběh roku. Pokud dodržíme správnou agrotechniku a výživu, s přispěním optimálního průběhu počasí dosahuje špičkových výsledů. Pojmenování odrůdy šlechtitele bylo zakódováno do názvu – dominantní habitus rostliny.

 

MS HARLEKYN potvrdil svoje kvality.

Joomla templates by a4joomla